Hamilelikte Kan İlacı

Sponsorlu Bağlantılar:

HAMİLELİKTE KAN İLACI

Halk arasında kan ilacı olarak bilinen demir hapları, hamilelik süresinde “hekim tavsiyesi” doğrultusunda destek amaçlı kullanılan ilaçlardır. Özel durumların söz konusu olabileceği de hesaba katılarak, demir hapı kullanımının genellikle 3. aydan itibaren başladığı söylenebilir. Ayrıca bazı durumlarda anne adayında gebelik öncesinde de var olan kansızlık sorunu olması halinde de, gebelik döneminde destek amaçlı kan ilacı kullanılması söz konusudur. Ancak hamileliğin kansızlığa neden olabilecek bir süreç olması, birçok anne adayının gebeliğin belirli bir döneminden itibaren düzenli olarak demir hapı kullanmasına neden olmaktadır. Yine de demir hapı kullanımı kararının yalnızca uzman bir doktor tarafından verilebileceği de unutulmamalıdır.

hamilelikte kan ilacı

Şurup ya da tablet şeklinde olabilen kan ilaçları yani demir takviyeleri, gebelikte kansızlık şikayetlerinin giderilmesi veya başlamadan önlenmesi için kullanılabilir. Kan ilaçlarının sağlayacağı fayda ile ilgili bilgi almak için düzenli kontrollere gidilen hekime danışılması ise en doğru hareket olacaktır. Bazı anne adaylarında kansızlık sorunlarının yaşanmaması için düzenli beslenme yeterli olmadığından, uzman doktor tarafından bu tür demir takviyelerinin erken aşamalarda da kullanılması istenebilir. Kan hücrelerinin yapılandırılması için ihtiyaç duyulan demirin anne adayı tarafından alınması çok önemli olduğundan, konu hekime muhakkak danışılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar:

Kategoriler: Gebelik Soruları

       gebelik adlı yazarın bu yazısı 3.251 defa okundu.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sitede Ara

alihan